Piecyk wolnostojący jako dodatkowe źródło ogrzewania

piecyk wolnostojący na pelletCzy osoby, które do tej pory rozmyślały przede wszystkim o klasycznym kominku, mogą teraz zastanowić się nad zasadnością zainwestowania w piecyk wolnostojący. Coraz częściej okazuje się, że nie ma powodów do tego, aby kwestionować takie rozwiązanie. 

Piecyki wolnostojące cieszą się sporą popularnością i wcale nie można określać ich mianem mniej wydajnych niż klasyczne paleniska. Co więcej, znajdują one zastosowanie jako dodatkowe źródło ciepła nawet tam, gdzie nie można pozwolić sobie na klasyczny kominek tak ze względu na niewielki metraż, jak i na relatywnie niskie stropy.

Oczywiście, wypada podkreślić, że nie powinny być one zaliczane do grupy rozwiązań zapewniających ciepło porównywalne z tym, jakie gwarantuje klasyczne palenisko. Gdy jednak zastanowimy się bardziej wnikliwie, z pewnością dojdziemy do wniosku, że nie takie jest ich przeznaczenie. Nie można zresztą kwestionować tego, że charakteryzują się dużą atrakcyjnością wizualną, na uwagę zasługuje zaś i to, że piecyki pozwalają na cieszenie się magią kominka nawet tym osobom, które z uwagi na niewielki metraż nie miały nigdy takiej możliwości. Ich producenci dbają zresztą o to, abyśmy mieli możliwość wyboru dokładnie takiego modelu, który w największym stopniu przypada nam do gustu.

Na uwagę zasługują zatem już nie tylko piece uniwersalne znane z tego, że sprawdzają się jednakowo dobrze bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się pojawią. Wcale nie mniej cenione są te, które stworzono do tego, aby brylowały w najbardziej eleganckich salonach, a także rozwiązania wykonane z aluminium i stali, które budzą zachwyt zwolenników wnętrz awangardowych.

Nie należy obawiać się też tego, że problematyczna okaże się sama wielkość piecyka. Ta jest dostosowana do naszych szeroko rozumianych potrzeb, najmniejsze nie zajmują więc nawet jednego metra kwadratowego. Osoby, które zastanawiają się nad tego rodzaju inwestycją doceniają również to, że w przeciwieństwie do klasycznego kominka piec wolnostojący może zostać bez przeszkód rozebrany i zabrany ze sobą w inne miejsce podczas przeprowadzki.

Autor

Jędrzej Sikorski

specjalista w zakresie: modernizacja systemów grzewczych; kompleksowe wykonanie kotłowni w domach i obiektach; montaż pomp ciepła

Zobacz również